Náhrdelníky vltavíny

Vltavínový náhrdelník

Náhrdelníky z vltavínů stojí spíše za stínem slávy ostatních vltavínových šperků, jako jsou vltavínové přívěsky, prstýnky a náramky z vltavínů, nicméně náhrdelníky z vltavínů mají bohatou historii, která sahá až k primitivním kulturám obývající území dnešních jižních Čech. Tyto lidé se zdobili provrtanými vltavíny navlečenými na kůži a tyto ozdoby si věšely na zápěstí ruky nebo na krk jako vltavínový náhrdelník.  Od té doby šikovnost šperkařů se o dost zlepšila a zlepšily se také nástroje, kterými šikovní šperkaři opracovávají drahé kameny, i vltavíny na šperky.

náhrdelník vltavín od Naturshop.cz vltavín náhrdelník
Náhrdelník z vltavínu, který vidíte na obrázcích, je unikátní kus vltavínového šperky. Každý korálek na tomto vltavínovém náhrdelníku prošel rukama zkušeného brusiče drahých kamenů, který drobné vltavíny vybrousil do facetových brusů. Jednotlivé korálky z pravého vltavínu jsou pak navlečeny na šňůrce a tím, jak jsou vltavíny vybroušeny, celý vltavínový náhrdelník je překrásný blyštivý šperk. Na obrázku vlevo vidíte celkový pohled na tento unikátní vltavínový náhrdelník, na obrázku vpravo pak detailní pohled na jednotlivé broušené vltavíny. Tento náhrdelník z vltavínu i další šperky z vltavínu můžete zakoupit u svého prodejce drahých kamenů, včetně vltavínů a vltavínových šperků, na adrese Naturshop.cz.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky Naturshop.cz – Internetový obchod na drahé kameny, jantar, šperky a dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)