Náramky s vltavíny

Vltavínový náramek

Náramek z vltavínu je oblíbený vltavínový šperk, protože se z něj může při pohledu zaujmout nejen okolí, ale i vy sama se můžete těšit z jeho fascinující zelené barvy předené legendami o vzniku vltavínu.  V prehistorických dobách se vltavínové náramky tvořili tak, že se primitivními nástroji do kamene provrtal otvor a zavěsil se na kousek kůže, která se pak omotala okolo zápěstí. Dnes už se ví, že vltavín je vlastně přírodní sklo a sklo, že je velmi křehké. Vltavíny se proto nenavlékají na šňůrky na náramek, neboť takovýto šperk by neměl dlouhou životnost, ale kousky broušených či přírodních vltavínů se vsazují do drahých kovů, které vltavín na náramku chrání před poškozením. Vltavíny se do náramků brousí do různých drahokamových brusů různých tvarů nebo se na vltavínovém šperku nechá vyniknout fascinující přírodní struktura vltavínu, která je unikátní na každém kameni, tudíž i každý vltavínový šperk je unikát, tedy jediný na celém světě.

vltavínový náramek vltavínový náremek stříbrný z vltavínu
Vltavínový náramek je vždy unikátní a nezapomenutelný. Náramek z vltavínu, který vidíte na obrázku vlevo, tvoří jeden broušený vltavín, který je na náramku zasazen do kvalitního stříbra Ag 925/1000. Stříbrná obruba centrálního vltavínu na náramku kámen nejen zdobí, ale také částečně chrání před poškozením. Vltavín na náramku je veliký přibližně 65 karátů (ct), což už je u vltavínu na náramku velmi slušná velikost. Vltavínový náramek na obrázku vpravo tvoří několik různě vybroušených drobných vltavínů na zdobném širokém řetízku, který zaručuje dobré posazení náramku na zápěstí a příjemné nošení. Centrální kámen na tomto vltavínovém šperku je také ve tvaru kapky, jako u náramku předchozího a všechny vltavíny, včetně toho centrálního jsou vybroušeny do moderního brusu připomínající šachovnici. Vltavínové náramky a další vltavínové šperky si můžete prohlédnout a nakoupit v internetovém obchodě Naturshop.cz, který má dlouholetou tradici v prodeji vltavínu a vltavínových šperků.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky Naturshop.cz – Internetový obchod na drahé kameny, jantar, šperky a dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)