Přívěsky s vltavíny

Přívěsek z vltavínu

Vltavínové přívěsky jsou nejoblíbenější šperky z vltavínu. Vltavínům velmi sluší surová, tedy neopracovaná podoba a v této formě se také často vsazují do drahých kovů, nejčastěji do kvalitního stříbra Ag 925/1000. Existuje nesčetné množství zpracování šperků z vltavínů, v tomto případě vltavínových přívěsků, a každý zpracovaný šperk je vlastně originál z důvodu použití přírodního materiálu. Podívejme se tedy na některé vltavínové přívěsky:

Levné vltavínové šperky

Vltavínové šperky jsou většinou poměrně drahé už proto, že samotné vltavíny nejsou nejlevnější záležitostí a také proto, že se vltavínové šperky nejčastěji zasazují do drahých kovů. Na e-shopu Naturshop.cz se specializujeme prodej na vltavíny a šperky z vltavínu, v luxusní i levnější formě. Na obrázku níže vodíte vltavínové přívěsky, které nemají obrubu z drahého kovu a tento vltavínový přívěsek je velmi levný vltavínový šperk. Vltavín v přívěsku není nijak zpracovaný, je ponechaný přírodní, tudíž se velmi hodí i k použití k léčitelským účelům. Pokud se vám tento levný přívěsek z vltavínu zdá málo zdobný, můžete si vybrat přívěsek z vltavínu na obrázku vpravo. Vltavínový přívěsek, který vidíte na obrázku vpravo, je krásně ozdobený a unikátní. Každý takovýto přívěsek je unikátně ozdobený, jen je drahý kov (stříbro a zlato) nahrazen kovem bižuterním ve zlatém odstínu. Vltavín v přívěsku je rovněž ponechán přírodní, není nijak zpracovaný, jen je v bižuterní obrubě uchycen.

vltavín přívěsek, přívěsky vltavíny vltavín přívěsek bižuterní bižu vltavíny

Přívěsek vltavín

Vltavíny, zejména ve špičkové kvalitě je škoda obrušovat či jinak opracovávat. Je spousty příznivců šperků, ve kterých je vltavín do šperku zasazen neopravovaný, tedy přírodní. Takovýto vltavínový šperk je pak velmi vhodný k léčitelským účelům, neboť vltavín ve šperku si zachovává své magické vlastnosti, zřejmě vesmírného původu. Vltavínový přívěsek může být tvořen přírodním vltavínem, který má jen v horní části přívěsku jemnou obrubu s úchytem. Tyto šperky jsou velmi oblíbené, nicméně jejich nositelé by neměli zapomínat na to, že vltavín je křehké přírodní sklo a velmi snadno se s ním může někde klepnout. Proto se některé vltavíny celé zasazují do obruby, jako vidíte na vltavínovém přívěsku na obrázku vpravo. Vltavínový přívěsek je celý chráněn stříbrnou obrubou, jež lemuje celý okraj unikátního přírodního vltavínu. Pohledová strana i spodní část vltavínového přívěsku je ponechána přírodní, a obruba je velmi dobře zpracována tak, že šperk z vltavínu krásně sedí na hrudi a přírodní vltavín v přívěsku nijak neškrábe či jinak pokožce nevadí.

přívěsek z vltavínu stříbrný od naturshop.cz přívěsek vltavín vltavínový

Vltavínový přívěsek hladký

Přívěsek z vltavínu, který vidíte na obrázku je velmi zvláštní tím, že je na přívěsku vybroušena jenom jedna strana a to ta pohledová. Přední pohledová strana vltavínového přívěsku je vyleštěna do dokonalého lesku a touto dokonale vyhlazenou stranou vltavínového přívěsku prosvítá přírodní struktura spodní strany vltavínu. Přívěsek z vltavínu má spodní stranu přírodní, neopracovanou, tudíž je zachována zajímavost a unikátnost každého vltavínu.

stříbrný přívěsek vltavín přívěsek vltavínový vltavín ve stříbře

Přívěsek broušený vltavín

Broušený vltavín se velmi rychle dostává na výsluní mezi vltavínovými šperky a šperky z drahých kamenů vůbec. Mnoho skeptických klenotníků ván řekne, že zelené vltavíny se na broušení nehodí, neboť brilance takového vltavínového šperku není dostatečná a zelená barva není oblíbená. Nyní se prosím podívejte na obrázky níže a řekněte, jestli se vám brilance, tedy lesk či zářivost vltavínového šperku zdá nedostačující nebo nehezká. Pokus ve vltavín do šperku kvalitně zpracuje, zářivost vltavínu je neopakovatelná. Světlo, které se v broušeném vltavínu láme, rozzáří celý vltavín i jeho jasně zelená barva. Přívěsek z vltavínu je zasazen do jemné stříbrné obruby s úchytem, která je účelně jemná, aby světlo mohlo procházet vltavínem a nic mu nebránilo v rozzáření naturální zelené barvy vltavínového šperku.

vltavínová srdíčka šperky přívěsky od Naturshop.cz vltavíny přívěsky oválky od Naturshop.cz ve stříbře
Kterýkoliv přívěsek z vltavínu či jiný vltavínový šperk můžete zakoupit na internetovém obchodě Naturshop.cz, specialista na prodej šperků a drahých kamenů. Vltavínové šperky, které na obrázcích vidíte, jsou skladem pouze po jednom kuse, každý z nich je tedy unikát a vy kupujete opravdu to, co vidíte na fotografii.

Naturshop.cz - internetový obchod drahé kameny, jantar, šperky, dárky Naturshop.cz – Internetový obchod na drahé kameny, jantar, šperky a dárky

(Veškeré texty a fotografie jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech je bez souhlasu majitele zakázáno. © Naturshop.cz)